Jak správně pověsit obraz na stěnu?


1. Vybrání místa na stěně

Při výběru místa na stěně pro zavěšení obrazu je důležité zvážit několik faktorů. Zaprvé by mělo být místo dostatečně velké, aby se na něj obraz vešel a nevypadalo to přeplněně. Dále je třeba zohlednit výšku, aby obraz nevisel příliš nízko nebo příliš vysoko. Konečně by mělo být zváženo, zda je místo dostatečně osvětlené, aby obraz byl dobře vidět.

2. Výběr správného závěsu

Pro zavěšení obrazu na stěnu je nutné použít správný závěs. Existuje několik druhů závěsů, které se liší podle hmotnosti obrazu a typu stěny. Pro lehké obrazy na suchých stěnách lze použít klasické háčky, zatímco pro těžší obrazy nebo obrazy na betonových stěnách je třeba použít speciální závěsy s kotvami. Je důležité zvolit správný závěs, aby se zabránilo pádu obrazu a poškození stěny.

3. Příprava obrazu

Před zavěšením obrazu je třeba provést několik přípravných kroků. Zaprvé je třeba odstranit případné zbytky starého závěsu a vyčistit obraz. Poté je nutné zkontrolovat, zda jsou na zadní straně obrazu připevněny závěsy nebo dráty pro zavěšení. Pokud ne, je třeba je připevnit pomocí šroubů nebo hřebíků.

4. Zavěšení obrazu

Při zavěšení obrazu je třeba postupovat opatrně a pečlivě. Nejprve je třeba označit místo na stěně, kde se bude obraz nacházet. Poté je třeba pomocí vodováhy zkontrolovat, zda je obraz vodorovně. Pokud ne, je třeba upravit polohu závěsu. Poté lze obraz zavěsit na závěs a zkontrolovat, zda visí rovně. Pokud ano, je zavěšení hotovo.

Zdrojové informace

Tento článek byl vytvořen s využitím informací z webu galerie-marianska.cz.